forum STC

Pełna wersja: Bezpieczeństwo na maratonie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.

Impreza ogólnie bardzo dobrze zorganizowana i zabezpieczona, nie spodobał mi się jedynie jeden szczegół. Co myślicie o wypuszczaniu zawodników w kolejności takiej jak miało to miejsce (szczególnie pytam tych szybszych zawodników m2). Jadąc w pierwszej grupce (35-50km/h) dość szybko zaczęliśmy napotykać osoby ze starszych grup wiekowych, które jechały duuużo wolniej. Wyprzedzanie ich jadąc w grupce było trochę problematyczne i niebezpieczne. Sporo osób zaliczyło glebę. Ja też, jeden z uczestników omijając kogoś ze starszej kategorii wiekowej przewrócił się mi przed kołem. Może warto by coś z tym zrobić w przyszłym roku? A jakie Wy -uczestnicy- macie zdane na ten temat?
coż jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodziłWink). Idea tego maratonu i jego otwarty charakter oraz bardzo zróżnicowany poziom uczestników nie pozwala na stworzenie idealnych warunków dla wszystkich, ale faktycznie pomysł "odwrócenia" kolejności startu jest do przemyślenia...
A ja uważam, że dotychczasowa forma jest właściwa. Dzięki temu okres między wyjazdem pierwszych zawodników a finiszowaniem ostatnich jest skrócony a zawodnicy mogą ze sobą spędzić więcej czasu. Porozmawiać, powymieniać się wrażeniami, i ci najszybsi(w tym charty z M2) i ci najwolniejsi. Bo to przecież w takich imprezach jest najpiękniejsze. Natomiast jeśli chodzi o kraksy w czasie maratonu to odrobina rozsądku i ostrożności na pewno pomogłaby. Nie samym Need for Speedem człowiek żyje.
yarasq, zgadzam się z Toba, jednak weź pod uwagę, że maraton jest tak zorganizowany, iż spokojnie możesz spędzić tam prawie cały dzień. Czy te 30-60 minut później na mecie aż tak by się odbiło na spędzaniu czasu z innymi zawodnikami? Chyba nie. Nie oszukujmy się, ale takie wyprzedzanie non stop osób, które wyjechały wcześniej a jadą wolno musi być mało przyjemne zarówno dla wyprzedzających jak i wyprzedzanych.
mam pytanko.a z kim byście puścili zwycięzców kategorii M4 M5 M6?takich dużych strat do najlepszych nie mieli a również by musieli wyprzedzać duuuuuużo cyklistów Smile.pozdrawiam
Harmonogram startu już jest widoczny na stronie.
A na przyszły sezon?
______________________________
Zapraszam: http://prezentmarzen.com/skok-ze-spadochronem-warszawa.html