Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grubość opon
28-07-2012, 14:40:13,
#11
RE: Grubość opon
Mam nadzieje ze ktos z organizatorow MM bedzie sprawdzal grubosc opon i skonczy sie oszukiwanie przez co niektorych cwaniaczkow.Osoba oszukujaca nie powinna byc brana w losowaniu nagrod i do czasu przejazu dopisywne 5min.Idea
29-07-2012, 10:32:37,
#12
RE: Grubość opon
Witam Serdecznie ustalony przez nas regulamin mówi jedno:organizator dopuszcza start na rowerach MTB koła 26 i 29 cali oraz rowerach treckingowych koła 28 cali nie przerobionych z rowerów wyścigowych (będzie to dokładnie sprawdzane) szerokość opony 35mm i większe, kierownica prosta (nie wyścigowa szosowa typu baranek)
31-07-2012, 11:51:38,
#13
RE: Grubość opon
Można by tak zrobić że ci co mają mniejszą szerokość opony nie zajmują miejsca ale biorą udział w losowaniu. Bardzo wiele osób ma koła poniżej 1,5 i przez to nie mogą jechać w tej imprezie jak w wycieczce.
Serwis https://totemat.pl/ - poradniki i przewodniki
05-08-2012, 23:09:18,
#14
RE: Grubość opon
W tym roku było to samo.
W grupie w której jechałem przez był zawodnik na 28' + oponach cienkich... nic do tego nie mam bo jechałem aby się sprawdzić, ale dla niektórych trochę irytujące to mogło być, bo gość wiózł się przez większość dystansu, jak tylko się zaczęły podjazdy to zaczął atakować, urwał pozostałych ja się trzymałem za nim prawie do końca ale nie dałem rady niestety ... no ale cóż walka była Tongue
06-08-2012, 09:36:29,
#15
RE: Grubość opon
ja tam jechałem na kedrach 2.2 i na poczatku troche meczyło mnie bezszelestne wyprzedzanie mnie przez tych na cienkich oponach, ale poznij i tak widziałem jak puchli na trasie, wiec co tu dużo narzekac - kazdy jechał jak umiał, a medal na mecie i posiłek wystarczyły do tego, aby obiecać sobie, że za rok bede jeszcze szybszy - szczegolnie, że zmieniam grupę wiekową Big Grin
07-08-2012, 15:10:52,
#16
RE: Grubość opon
Miedwiański maraton tylko z nazwy jest maratonem MTB, gdyż więcej jest jazdy po płaskim terenie, szosie niż prawdziwej górskiej wspinaczki. Jeśli boli Cię, że jechałeś na wielkich balonach, a zawodnicy na cieńszych oponach ciebie wyprzedzali to wypadało by mieć pretensje tylko do siebie. Regulamin zawodów dopuszcza opony o minimalnej grubości 35mm i ty z takich opon skorzystać mogłeś również. To, że panuje wszędobylska moda na rowery typu MTB, opony z wielkim protektorem i setką amortyzatorów nie oznacza, że taki rower to dobre rozwiązanie na stargardzki maraton. Kolarstwo to także umiejętność odpowiedniego dobrania sprzętu do panujących warunków na trasie, oczywiście w ramach obowiązującego regulaminu.
07-08-2012, 19:05:17,
#17
RE: Grubość opon
Zgadzam sie ze MM to tylko z nazwy maraton gorski,80%to asfalt a regulamin to tylko regulamin organizator i tak go nieegzekfuje i te wyniki co niektorych cyklistow poddalbym weryfikacji.Takie zachowanie tych ktorzy zakladaja opony ponizej 35mm to poprostu oszukiwanie samego siebie.Kolo 29 cali i opona przelajowa!!!Tak pozatym 35mm to jaka szerokosc opony???jest taki urzadzenie jak sowmiarka prosze zmierzyc jaka bedzie to szerokosc opony???Idea
08-08-2012, 20:54:39,
#18
RE: Grubość opon
(07-08-2012, 19:05:17)santosa napisał(a):  Zgadzam sie ze MM to tylko z nazwy maraton gorski,80%to asfalt a regulamin to tylko regulamin organizator i tak go nieegzekfuje i te wyniki co niektorych cyklistow poddalbym weryfikacji.Takie zachowanie tych ktorzy zakladaja opony ponizej 35mm to poprostu oszukiwanie samego siebie.Kolo 29 cali i opona przelajowa!!!Tak pozatym 35mm to jaka szerokosc opony???jest taki urzadzenie jak sowmiarka prosze zmierzyc jaka bedzie to szerokosc opony???Idea

Marudzisz jak stara baba co słucha Radia Maryja. A niech mają opony jakie chcą. Jak ktoś lubi jeździć na oponach szosowych szutrem i płytami YOMBO to jego sprawa.
08-08-2012, 21:02:21,
#19
RE: Grubość opon
wystarczyłby kawałek deseczki lub plastiku z wycietym rowkiem na rozmiar - proste i skuteczne. a co do rozmiaru to 1.4" wychodzi cos koło 35mm.
santosa ja własnie jechałem na 29er i mialem balon jak TIR , tylko bieznik terenowy (nawet nie semislick) głosniejszy niz ten w ciezarówce (2.2*2.54=56mm ) Smile ale fajnie sie jechało. jednak kondycha jest. ten "festyn" to dobra odskocznia od "twardych" jazd terenowych
09-08-2012, 16:01:41,
#20
RE: Grubość opon
(08-08-2012, 20:54:39)art-b napisał(a):  
(07-08-2012, 19:05:17)santosa napisał(a):  Zgadzam sie ze MM to tylko z nazwy maraton gorski,80%to asfalt a regulamin to tylko regulamin organizator i tak go nieegzekfuje i te wyniki co niektorych cyklistow poddalbym weryfikacji.Takie zachowanie tych ktorzy zakladaja opony ponizej 35mm to poprostu oszukiwanie samego siebie.Kolo 29 cali i opona przelajowa!!!Tak pozatym 35mm to jaka szerokosc opony???jest taki urzadzenie jak sowmiarka prosze zmierzyc jaka bedzie to szerokosc opony???Idea

Marudzisz jak stara baba co słucha Radia Maryja. A niech mają opony jakie chcą. Jak ktoś lubi jeździć na oponach szosowych szutrem i płytami YOMBO to jego sprawa.

Mysle ze to ty predzej nadawalbys sie do R/M nawet jako rzecznik i mysle ze to ty tez byles jednym z tych ktorzy nie stosuja sie do regulaminu m/m


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości