Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długość trasy a wyniki
07-08-2011, 18:51:03,
#11
RE: Długość trasy a wyniki
Chipy to fajna sprawa ale te na maratonie to albo już swoje przeżyły albo coś nie tak jest z oprogramowaniem. Dla przykładu ja jadąc z nr. 91 miałem czas 1:53 i w kat. M3 powinienem mieć około 25-26 miejsce a na stronie z wynikami jestem 158 z czasem 2:53. Być może to mało atrakcyjne miejsce ale dla mnie bardzo wysokie a w OPEN to pare setek do góry.
Pomimo tego minusu cały maraton fajnie zoorganizowany lecz na przyszły rok proponowałbym kat. M2 i M3 puścić na początku gdyż wyprzedzanie zawodników na wąskich płytach jumbo trochę wypacza rywalizację gdyż są momenty że wyprzedzanie nie jest możliwe szczególnie zawodników jadących w grupkach tempem rekreacyjnym. Ogólnie najlepszy wyścig w zachodniopomorskim - gratulacje dla organizatorów.
07-08-2011, 19:40:17,
#12
RE: Długość trasy a wyniki
Co do wiarygodności wyników: Firma TimePro, obsługująca wyścig dała niedawno olbrzymią plamę na wyścigu XC w Człuchowie. Bałagan był taki- że udało się tylko udekorować zwycięzców w open- chyba tylko dlatego, że zawodnicy sami wiedzieli, kto za kim przyjechał. Wyniki w kategoriach wiekowych przepadły. Wstyd i żenada. Zawodnicy nie poznali swoich miejsc. Puchary i nagrody pozostały u organizatora, ponieważ nie wiadomo było, komu je wręczyć. Oprócz opisanych przez innych forumowiczów problemów z wynikami- dodam jeszcze jednego kolegę, któremu do czasu licznikowego dodano coś około pół godziny. Panowie organizatorzy: zastanówcie się w przyszłym roku, czy pomiaru czasu nie powierzyć innej firmie. Na marginesie: nie pracuję dla jakiejkolwiek firmy zajmującej się obsługą zawodów. Jestem zwykłym kolarzem-amatorem. Jadąc na wyścig oczekuję przede wszystkim dobrze oznakowanej trasy i rzetelnych wyników. Reszta jest miłym dodatkiem, ale jeżeli nie ma wiarygodnych wyników- to lepiej żeby wyścig w ogóle się nie odbył. W ubiegłym roku też były olbrzymie problemy z wynikami. Nie wiem, czy pomiarem czasu zajmowała się ta sama firma- nie interesowało mnie to, ale jeżeli tak- to tym bardziej należy wyciągnąć wnioski na przyszłość! Poza tym- impreza na najwyższym poziomie. Rewelacyjne oznakowanie i zabezpieczenie trasy, deszcz nagród. I tylko te wyniki!
07-08-2011, 20:00:19,
#13
RE: Długość trasy a wyniki
Maraton super.
Przydałoby się tylko żeby przed startem każdej grupy wytłumaczyć nieobeznanym że "lewa", "lewa wolna", "do prawej" itd itp znaczy że trzeba szybko i sprawnie zjechać do krawędzi drogi gdyż zbliża się dużo szybsza grupa która np chce się ścigać i przelatując obok ludzi którzy przyjechali się przejechać może ich przypadkowo wrzucić w krzaki gdy Ci będą jechali środkiem drogi.
Pozdrawiam
08-08-2011, 21:44:25,
#14
RE: Długość trasy a wyniki
ZAWODNIK kat M 5 .
Tak kolega "masters" ma rację co do firmy TimePro też startowałem na zawodach w Człuchowie minął miesiąc a wyników jak nie było tak nie ma.Dla mnie firma TimePro jest mało wiarygodna.Pozdrowienia dla organizatorów wyścigu dookoła Miedwia organizacja na najwyższym poziomie.
08-08-2011, 23:07:03,
#15
RE: Długość trasy a wyniki
Na stronie STC pojawiła się inna wersja wyników, tym razem jest podany tylko czas przejazdu, nie ma średnich. Czyżby to kwestia uwag od zawodników?.. Rzeczywiście, trasa była dłuższa od nominalnie podanej, czyli 55 km, a potem po korekcie organizatorów 57 km. Mój licznik wskazał 59,3 km, dwóch kolegów z klubu nawet 61,2 (choć to nieco chyba zawyżony wynik, koledzy sprawdźcie ustawienie liczników). Mnóstwo osób mówiło o tym, że trasa faktycznie była 3-4 km dłuższa.
Czy zatem jest możliwe podanie raz jeszcze średnich przejazdu i strat, jak to miało miejsce w zeszłym roku? Przecież to kwestia ustalenia i rzecz absolutnie wykonalna dla firmy Time Pro.
09-08-2011, 11:30:48,
#16
RE: Długość trasy a wyniki
Na 50 km ciaśniejsze lub bardziej szerokie zakręty same mogą dać kilka km różnicy jak i balansowanie po jezdni.
Serwis https://totemat.pl/ - poradniki i przewodniki
09-08-2011, 12:17:08,
#17
RE: Długość trasy a wyniki
(09-08-2011, 11:30:48)tomeh napisał(a):  Na 50 km ciaśniejsze lub bardziej szerokie zakręty same mogą dać kilka km różnicy jak i balansowanie po jezdni.

Kilka km różnicy? Piszesz bzdury. Dwa raz mierzyłem tą trasę GPS-em i za pierwszym razem wykazało 58.20 a w czasie wyścigu 57.97. Z tego co wiem ktoś również mierzył tą trasę GPS-em i wskazało mu ok 57.80, więc trasa na pewno zawiera się w granicach 57.50-58.50, nawet biorąc pod uwagę jazdę przy wewnętrznej i zewnętrznej. Nawet z podstawowych założeń matematycznych nie wyjdzie kilka km różnicy, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd bo z tego co widzę to opierasz się na danych z powietrza, czyli z niczego. Pozdrawiam.
09-08-2011, 12:39:21,
#18
RE: Długość trasy a wyniki
Z tego co widzę to szarpiesz się nie wiadomo o co, impreza byłą dobra. Nie nie wygrałeś to nie powód do szukania problemów w imprezie. Może jechał ktoś zygzakiem po % skoro mu tyle wyszło.A czy 55 czy 57 to jest jakaś różnica skoro wszyscy razem mieli ten dystans a nie tylko jednostki.
Serwis https://totemat.pl/ - poradniki i przewodniki
09-08-2011, 12:58:53,
#19
RE: Długość trasy a wyniki
(08-08-2011, 23:07:03)noteć napisał(a):  Na stronie STC pojawiła się inna wersja wyników, tym razem jest podany tylko czas przejazdu, nie ma średnich. Czyżby to kwestia uwag od zawodników?..

Ta "nowa wersja" to nic innego jak wyniki w wersji pdf, które można samemu sobie ściągnąć ze strony http://www.timepro.pl/liv/n043/ przycisk wynikiPDF.

Mój licznik wskazywał 57 z malenkim haczykiem ;-) a jeśli komuś wychodziło dużo więcej to jest to błąd w ustawieniu licznika niż wina STC.
09-08-2011, 13:14:20,
#20
RE: Długość trasy a wyniki
(09-08-2011, 12:39:21)tomeh napisał(a):  Z tego co widzę to szarpiesz się nie wiadomo o co, impreza byłą dobra. Nie nie wygrałeś to nie powód do szukania problemów w imprezie. Może jechał ktoś zygzakiem po % skoro mu tyle wyszło.A czy 55 czy 57 to jest jakaś różnica skoro wszyscy razem mieli ten dystans a nie tylko jednostki.

Pewnie, że jest różnica. Ale to pytanie do sędziego od pomiarów dlaczego przyjęto za długość trasy 55 km, a nie co najmniej 57 co niewątpliwie wpłynęło na średnie prędkości. Jako profesjonalny amator czuję się jak najbardziej wygrany. Jedni startowali z pozycji profesjonalisty, drudzy z pozycji turysty, a ja startowałem ze swojej - ta jest moja ulubioną. I też było fajnie. I za pewne wszyscy co startowali czują się w jakiś sposób wygrani. Impreza była bardzo dobra. Szkoda tylko, że nie startowałeś..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości