Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Idea maratonu - pytanie do organizatorów.
16-07-2013, 10:25:28,
#1
Idea maratonu - pytanie do organizatorów.
Odnosząc się do idei (zacnej!) maratonu dokoła Miedwia, chciałbym zapytać organizatorów czy rozważaliście usunięcie z nazwy maratonu członu MTB? Patrząc obiektywnie z MTB nie ma to wiele wspólnego, chociażby z tego powodu, że ciężko mówić o kolarstwie górskim nie jeżdżąc po górach. Trasa maratonu z ok 60-70% to asfalt, płaski jak stół. Pozostałe 30-40% to też raczej nie góry, a kilka niewielkich podjazdów to jednak nieco za mało, żeby było MTB.
Wiem, że MTB brzmi dumnie Wink ale bez MTB też byłoby ok, może 'Rajd/Maraton rowerowy dokoła jeziora Miedwie' by starczyło?
22-09-2014, 13:48:06,
#2
RE: Idea maratonu - pytanie do organizatorów.
Czy STC planuje zorganizowanie objazdu trasy Dookoła Jeziora Miedwie na zakończenie sezonu tak jak to bywało w ostatnich latach? Smile
15-10-2014, 21:58:37,
#3
RE: Idea maratonu - pytanie do organizatorów.
Rozróżniamy dwa rodzaje maratonów: szosowe i MTB. W pierwszych startujemy na rowerach szosowych (kolarzówkach) i w których jest klasyfikacja dla rowerów innych. W drugich startujemy na rowerach MTB i nie ma możliwości wystartowania na szosówkach (ograniczenia wynikające z regulaminu). Więc chyba sensowne wydaje mi się nazewnictwo maratonu, mimo jak zauważyłeś niezbyt "wymagającego" terenu. Niestety górek nie usypiemy. Z uwagi na popularność rowerów MTB, chcemy popularuzować i aktywizować ludzi i ich rodzin do uprawiania tego sportu. Nie wszyscy są przygorowani sprzętowo i fizyczne do przejechania np. Gryf Maraton. A więc podsumowując nie nazwa jest tu istotna a IDEA. Pozdrawiam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości